Автор Тема: Какъв ви е разхода.  (Прочетена 192428 пъти)

Пешо

  • Administrator
  • Spammer
  • *****
  • Публикации: 965
Какъв ви е разхода.
« -: Май 28, 2008, 09:20:51 am »
Какъв разход дава вашият автомобил, посочвайте модел и двигател

Митето

  • Наблюдава денонощно
  • Master of KIA
  • *****
  • Публикации: 5706
  • 1.6-SW CRDI 16V EX;ŠkodaFabia 1.6 MPI AG 2007
Re: Какъв ви е разхода.
« Отговор #1 -: Май 28, 2008, 09:23:19 am »
1.6 16V CRDI в София в задръстванията 6.5 по компа без климатроника(все още не съм го ползвал тва чудо) извън София засега дава 5.2 -130-140 км/ч а колата още няма 2000 км :-*

Пешо

  • Administrator
  • Spammer
  • *****
  • Публикации: 965
Re: Какъв ви е разхода.
« Отговор #2 -: Май 28, 2008, 09:40:54 am »
6.5 в София
5.5 извън градско при 100-140
климатроник се използва като има нужда.

1.6 Дизел. 115 кс.

bongo

  • Експерт
  • ****
  • Публикации: 423
Re: Какъв ви е разхода.
« Отговор #3 -: Май 28, 2008, 09:58:34 am »
В момента на градско компа показва 6.1.От Гергьовден до сега карам само в София, всеки ден сутрин и вечер.Извън града скорост 120-130 между 4.7 и 4.9.
Да отбележа че колата е вече на 17000 км. и както бях писал в друга тема след 12000 разхода забелижимо намаля.Зимата обаче на малко разстояния бавно загрява и градското отива към 8.00

Иван

  • Administrator
  • Разбирач ;)
  • *****
  • Публикации: 339
Re: Какъв ви е разхода.
« Отговор #4 -: Май 28, 2008, 10:03:41 am »
Лятото във Варна 6.5, зимата 8.2.
На дълъг път между 4.1 и 7 (това са минимума и максимума който съм постигал), като при нормално каране с около 100 км/ч е 4.6 напоследък  ;D.

1.6 crdi 115.

bongo

  • Експерт
  • ****
  • Публикации: 423
Re: Какъв ви е разхода.
« Отговор #5 -: Май 28, 2008, 10:11:40 am »
Ето малко материал от www.news.bg

След като в много държави цената на дизеловото гориво чувствително изпревари тази на бензина, редица шофьори започнаха да се питат дали все още има сметка да се купуват дизелови автомобили? Днешното проучване на Businessweek се опитва да даде отговор.
Въпреки, че за последната една година цената на литър дизел в България се е покачила с над 40%, леките автомобили, които са пригодени да се движат с това гориво все още предлагат по-добър пробег за фиксирана сума. Двигателите работещи с дизелово гориво са с 25% до 30% по-икономични от бензиновите, а разликата в проценти между цените на бензина и дизела у нас е по-малко от 10%.

Това е добра новина за германските производители Audi, BMW, Mercedes, Volkswagen и др., от които бяхме свикнали да виждаме все повече дизелови машини през последните години. Американските и азиатски автомобили също продължават експанзията си към дизеловите агрегати, а търсенето не изглежда да намалява.

Въпреки че да се изминат 100 км. с дизелов автомобил все още излиза по-евтино отколкото да се изминат с бензинов, то преимуществото на първите непрекъснато намалява. Ако рафинериите не започнат да произвеждат приоритетно дизелово гориво, може да дойде денят, в който да се кара автомобил с това гориво, вече няма да е по-евтино.

Нека вземем за пример новият дизелов модел на Volkswagen Jetta, който ще бъде представен през август и ще осигурява разход на гориво от 5.8 л/100 км. Същият модел със същата мощност, но движещ се на бензин ще има разход от 8.2 л/100 км. Сами можете да сметнете при текущата цена на горивото, коя кола излиза по-евтина за шофиране. Е, преди година дизеловият автомобил щеше да осигури още по-голяма икономичност на собственика си, но и сега разходът не е толкова лош.

За по-старите дизелови автомобили обаче, положението вече не е толкова розово. Те горят повече литри на 100 км., като се приближават или дори надминават по паричен разход новите бензинови модели. Нещо, което трябва да се вземе предвид преди да си купите нова дизелова кола е това, че тя ще ви струва няколко хиляди лева повече отколкото същата модификация, но бензиново изпълнение. Това е важно, особено ако не смятате да шофирате твърде много.

Ако погледнем към средния клас нови автомобили ще забележим, че разликата между идентични модели с бензинов и дизелов двигател е около 3000 лв. в полза на дизела. Ако собственикът на автомобила изминава по 15 000 км. годишно (1250 км. месечно), тогава икономията от разход на гориво ще е в порядъка на 600 лв. (към момента). Тогава, за да се отработи по-скъпият дизелов автомобил вече ще бъдат нужни 5 години.

Дизеловите автомобили все още се купуват с приоритет в Европа, а американците все повече виждат предимствата от това на капака на багажника да седят инициалите TDI (Turbocharged Direct Injection) или други обозначителни символи на дизеловите автомобили.

Към април 2008 г., дизеловите автомобили в САЩ са били отговорни за едва 5% от всички продажби на леки коли. Нека не забравяме, че според изискванията на щатските администрации, дизеловите автомобили можеха да се продава в само 42 от общо 50-те американски щата. С въвеждането на новата екологична система на Мерцедес Bluetec, моделът Е320 има право да бъде продаван от всички дилъри в страната. Първата крачка за достигане на строгите екологични норми от дизеловите коли вече е направена.

Дали обаче дизелът ще успее да задържи титлата „икономична алтернатива" или ще бъде изпреварен от хибридните бензинови двигатели, само времето ще покаже.


ceeder 2.0

  • Почетен член
  • Обичам да пиша ;)
  • *****
  • Публикации: 81
Re: Какъв ви е разхода.
« Отговор #6 -: Май 28, 2008, 11:30:09 am »
2.0 crdi
Еми аз в момента съм 7.7 л на 100км. В софия съм. Минавам средно по 25-30км на ден. Ако карам само в най-големите задръствания и 10 може да стане. Това което съм забелязал е, че най-много харчи (и това е нормално) когато от спряло положение колата трябва да потегля пак и пак и пак... Тръгне ли с колкото и да карам малко харчи. Даже в градско колкото по-бързо карам толкова по-малко харчи.
Извънградско, до 130км/ч, плавно каране - 4.8л. Но може има потенциал доста повече да харчи ;)

Митето

  • Наблюдава денонощно
  • Master of KIA
  • *****
  • Публикации: 5706
  • 1.6-SW CRDI 16V EX;ŠkodaFabia 1.6 MPI AG 2007
Re: Какъв ви е разхода.
« Отговор #7 -: Май 28, 2008, 11:48:16 am »
най-малък разход дава на 5(при тем май има и 6-а) на 2000об. :-*

pro_

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 114
  • 2.0 CRDi
Re: Какъв ви е разхода.
« Отговор #8 -: Май 28, 2008, 10:27:20 pm »
2.0 crdi на 5000 км, 5.3/100 извънградско заковавам като си карам нормално (не повече от 120-140 км/ч макс.), за града ми е доста различно според задръстванията, между 6,5  и 8/100, като маршрута ми е основно  бул. България - парка Заимов в пикови часове, та си е малко на късмет как ще е трафика. Затова нещо не мога да кажа точно колко ми излиза градското.

Slumk

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 307
Re: Какъв ви е разхода.
« Отговор #9 -: Май 29, 2008, 08:35:40 pm »
Днес ходих до язовир Искър. До там колко да са ... можеби 20-тина км има. Не съм сигурен не съм засичал. Та от светофара на околовръсното до язовира и обратно пак на светофара бордовия показваше среден разход 4,2/100. Колата е на 1900 килиметра 1,6CRDi 115 коня. Изчислих също така, че на място докато работи двигателя харчи около 200-250 милилитра за час работа без климатик.
Skype: Slumky

Oil_Blue_Cee'd

  • Щял да си купува Алфа
  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 190
  • Избивам комплекси всякакви
Re: Какъв ви е разхода.
« Отговор #10 -: Юни 07, 2008, 07:28:49 pm »
Здравейте! Искам да попитам няма ли някай с 1.4 бензинов мотор да ми каже какъв разход му прави Сийда градско?

Иван

  • Administrator
  • Разбирач ;)
  • *****
  • Публикации: 339
Re: Какъв ви е разхода.
« Отговор #11 -: Юни 07, 2008, 07:57:17 pm »
Здравейте! Искам да попитам няма ли някай с 1.4 бензинов мотор да ми каже какъв разход му прави Сийда градско?

А ти би ли споделил твоя разход какъв е градко и извънградско?

Exell

  • Новак
  • *
  • Публикации: 11
Re: Какъв ви е разхода.
« Отговор #12 -: Юни 07, 2008, 08:05:59 pm »
Аз ще ви споделя моят "прекрасен" разход на 1.6 бензин  :-\ :-\ :-\ :-\ :-\

Значи градско (само и единствено градско) - 13-14 /100  ::) ::) ::) ::)
Извънградско 250км. + градско 250км. (на толко ми свърши бензинеца) - 9-12 /100  ::)

Красота просто  >:(

kia_rio_limuzina

  • Обичам да пиша ;)
  • **
  • Публикации: 77
  • http://bg.automobile.de/cgi/deeplink.pl/obj8130609
Re: Какъв ви е разхода.
« Отговор #13 -: Юни 07, 2008, 08:15:36 pm »
извънградско винаги е по-малък 8-9 а градско към 11 нормално

eowyn

  • Новак
  • *
  • Публикации: 43
  • Metal angel with daemons inside
Re: Какъв ви е разхода.
« Отговор #14 -: Юни 07, 2008, 08:56:46 pm »
Аз ще ви споделя моят "прекрасен" разход на 1.6 бензин  :-\ :-\ :-\ :-\ :-\

Значи градско (само и единствено градско) - 13-14 /100  ::) ::) ::) ::)
Извънградско 250км. + градско 250км. (на толко ми свърши бензинеца) - 9-12 /100  ::)

Красота просто  >:(
Ти какво караш?
Трудно ми е да си представя, че някой има по-голям разход от нас.
Нашата е 1.8 бензин и е около 12/100 градско и 8/100 извънградско.

Колкото повече я карам тая кола, толкова повече и се кефя! - личният ми шофьор :)